AMARANTOWE SŁUŻBY

Pielgrzymka to nie sam marsz, ale też posługa wielu osób zarówno w służbach ogónlopielgrzymkowych, czyli tak zwanej Bazie, jak i służbach grupowych. W Amarantach funkcjonuje 8 służb, każda ma swoją specyfikę i swoje zadania.  A ponieważ pomoc zawsze jest potrzebna, rekrutacja do naszych służb trwa cały rok. Zapraszamy!

Taką służbę ma każda z grup - bez nich nie moglibyśmy ruszyć na szlak. Dbają o nasz bezpieczny i sprawny przemarsz kierując mijającymi nas pojazdami i pilnując tempa marszu oraz pilnują ładu w grupie - m.in. przestrzegania Regulaminu WAPM.

Głównym Porządkowym jest Kuba.

Również są niezbędni. W ciągu dnia monitorują nasz stan zdrowia i reagują na pilne przypadki, a wieczorem prowadzą punkt medyczny, w którym każdy Amarant uzyska podstawową pomoc medyczną.

Główną Medyczną jest Marzenna.

Bez nich nie byłoby łatwo. Umilają nam wędrówkę śpiewem i grą na instrumentach oraz prowad modlitwy w ciągu dnia.

Główną Muzyczną jest Marzena. 

Ich posługa trwa przed pielgrzymką. Na początku sierpnia czekają w Krużgankach Kościoła św. Anny na zarejestrowanych pielgrzymów, aby wydać im pakiety, pobrać opłaty i udzielić wszystkich niezbędnych informacji. 

Prowadzą nasze social media i relacjonują naszą drogę. Dbają, aby nasze rodziny, znajomi oraz pątnicy, którzy nie mogą pielgrzymować w danym roku, mogli uczestniczyć w pielgrzymce łącząc się z nami duchowo. 

Nie jest to służba o ustrukturyzowanym składzie, ale posługa każdego chętnego Amaranta. Bez nagłośnienia trudno byłoby nam iść, więc co postuj szukamy chętnych, którzy poniosą tuby na następnym odcinku.

Nie ma ich w każdej grupie. W Amarantach jemy wspólne kolacje, które razem przygotowujemy - każdy z pielgrzymów ma co najmniej jeden dyżur "kolacyjny". Natomiast służba kolacyjna dba o organizację posiłków.

Nie byłoby kolacji bez produktów, które dostarcza zaopatrzenie. Poza zakupami kolacyjnymi dbają również o inne wyposażenie potrzebne grupie.