GRUPA AMARANTOWA
Wyruszasz pierwszy raz na pątniczy szlak i potrzebujesz wskazówek? Czy pielgrzymujesz już wiele lat i masz mnóstwo wspomnień, którymi chcesz się podzielić? Chodź z Amarantami! Pomożemy Ci trafić na nocleg, rozłożyć namiot i znaleźć wodę do mycia, a w trasie chętnie wysłuchamy wspomnień, świadectw i zabawnych historii. U nas czas antenowy jest nielimitowany. A wspólne kolacje są świetną okazją do poczucia amarantowej, rodzinnej atmosfery. Zapraszamy!
Nasz charakter
W Amarantach pielgrzymują zarówno studenci, jak i emeryci, ci, którzy kiedyś chodzili jako kawalerzy czy panny, a dziś są już w małżeństwach i idą z rodzinami, oraz ci, którzy dopiero niedawno wyruszyli na pątniczy szlak. Chociaż jesteśmy grupą rodzinną i wielopokoleniową, pierwszy raz idący pątnik z łatwością się odnajdzie i zaangażuje. Każdy znajdzie miejsce dla siebie! Jeśli chcesz śpiewać – śpiewasz od razu; jeśli chcesz grać – grasz; chcesz zapewnić bezpieczeństwo grupie – robisz to; masz wiedzę medyczną – opatrujesz rany. W czasie trasy modlimy się, słuchamy konferencji, śpiewamy, żartujemy i rozmawiamy, a każdy dzień kończymy Apelem Jasnogórskim. Jesteśmy wspólnotą, dlatego też każdego wieczoru wspólnie jemy pyszną kolację. Poza pielgrzymką organizujemy spotkania grupowe.
Nasi Księża
Ksiądz Piotr Marchalewski
Przewodnik Grupy
Ksiądz Robert Kamiński
Przewodnik Senior
Nasza historia
Amaranty pielgrzymują od początku istnienia Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej (wtedy jeszcze Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Diecezjalnej) na Jasną Górę, czyli 1981 r. Do tej pory prowadziło nas trzech przewodników: ks. Henryk Małecki, ks. Robert Kamiński oraz ks. Piotr Marchalewski. Kolorem nawiązujemy do naszej Ojczyzny – Polski, kiedy to po odzyskaniu niepodległości, 21 stycznia 1919 r. Warszawa została udekorowana biało-amarantowymi flagami. Kolor ten noszą na swoich mundurach i czapkach do dziś żołnierze jazdy konnej. Dlatego codziennie modlimy się szczególnie za Polskę i jej wolność!